Kaip pasirinkti asmeninį trenerį?

Nerijus Pigaga

5/4/20234 min read

Darbas su asmeniniu treneriu gali būti puikus būdas pasiekti savo asmeninių tikslų, nesvarbu, ar norite numesti svorio, užsiauginti raumenų, ar tiesiog pagerinti bendrą sveikatą ir savijautą. Asmeniniai treneriai yra sveikatingumo srities ekspertai, jie gali padėti jums sudaryti individualų treniruočių planą, patarti ir padėti bei užtikrinti, kad būtumėte atsakingi už savo tikslų įgyvendinimą. Tačiau, kadangi yra tiek daug asmeninių trenerių, iš kurių galima rinktis, gali būti sunku žinoti, nuo ko pradėti. Šiame straipsnyje pateiksime vadovą, kaip išsirinkti jums tinkamą asmeninį trenerį.

Veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis asmeninį trenerį

Renkantis asmeninį trenerį reikia atsižvelgti į keletą veiksnių.

Sertifikatai ir kvalifikacijos

Pirmas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, yra trenerio sertifikatai ir kvalifikacija. Asmeniniai treneriai turėtų būti sertifikuoti autoritetingų organizacijų, pavyzdžiui, Amerikos fizinių pratimų tarybos (ACE), Vytauto Didžiojo Universisteto trenerių kursai arba ActiveTraning sertifikuoti treneriai ir t.t. Šie sertifikatai rodo, kad treneris yra įvykdęs tam tikrus išsilavinimo ir patirties reikalavimus ir išlaikęs egzaminą. Be to, ieškokite trenerių, turinčių papildomų sertifikatų ar specializacijų, tai labiausiai parodys tai, kad treneris domisi ir tobulėja toliau,neatsilieka nuo naujausių mokslinių tyrimų.

Patirtis

Kitas svarbus veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra trenerio patirtis. Ieškokite trenerių, kurie dirba šioje srityje jau kelerius metus ir yra sukaupę patirties padedant klientams siekti savo tikslų. Be to, apsvarstykite, ar treneris turi patirties dirbant su žmonėmis, kurie turi panašių tikslų ar iššūkių kaip jūs. Bet neapsigaukite - treneris gali turėti ir 20 metų patirties, bet tuos 20 metų dirbti su tų pačių metų informacija - todėl šiame darbe sertifikatai ir naujos žinios labai reikšmingos.

Specializacijos

Apsvarstykite trenerio specializaciją ir tai, ar ji atitinka jūsų tikslus. Vieni treneriai gali specializuotis svorio metimo srityje, kiti - kultūrizmo srityje arba konkrečiose gyventojų grupėse, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus žmonių arba asmenų, patyrusių traumas.

Bendravimas ir asmenybė

Geras asmeninis treneris turėtų gebėti efektyviai bendrauti ir būti asmenybė, kuri gerai dera su jūsų asmenybe. Ieškokite trenerių, su kuriais lengva bendrauti, kurie išklauso jūsų rūpesčius ir tikslus ir gali paaiškinti viską taip, kad suprastumėte.

Kaina ir prieinamumas

Galiausiai atsižvelkite į trenerio kainą ir užimtumą. Asmeninės treniruotės gali būti brangios, todėl būtinai ieškokite trenerio, kurio įkainiai atitiktų jūsų biudžetą. Taip pat pasidomėkite trenerio tvarkaraščiu ir įsitikinkite, kad jis atitinka jūsų užimtumą.

Asmeninio trenerio paieška

Įvertinus pirmiau nurodytus veiksnius, metas pradėti asmeninio trenerio paiešką. Štai keli būdai, kaip rasti jums tinkamą asmeninį trenerį:

Ieškokite ir klauskite rekomendacijų

Pradėkite ieškoti asmeninių trenerių savo apylinkėse ir paprašykite rekomendacijų iš draugų, šeimos narių ar kitų fitneso specialistų. Bet nesuklyskite ir čia - dažna klaida, kai žmogus rekomenduoja vienintelį trenerį, pas kurį ir sportavo. Kaip galima sakyti, kad tai geras treneris, jeigu neišbandėte kitų ir nėra su kuo palyginti? Taip pat geriausia rekomendacija yra tada, kai kliento tikslas buvo pasiektas, ar atsikratyta skausmo, disbalanso to trenerio pagalba.

Apklauskite potencialius trenerius

Radę kelis potencialius trenerius, susisiekite su jais ir suplanuokite pokalbį. Tai proga užduoti klausimus, susipažinti su treneriu ir nustatyti, ar jis jums tinka.

Patikrinkite rekomendacijas ir atsiliepimus

Paprašykite trenerio rekomendacijų ir atsiliepimų iš ankstesnių ar dabartinių klientų arba patikrinkite atsiliepimus internete ar socialinėje erdvėje.

Išbandykite bandomąją sesiją

Galiausiai apsvarstykite galimybę išbandyti bandomąjį užsiėmimą su potencialiu treneriu. Taip turėsite galimybę pamatyti, kaip treneris dirba ir ar jo stilius ir požiūris atitinka jūsų tikslus ir pageidavimus. Dažnai treneriai siūlo treniruočių paketus su nuolaida, todėl pirmus kartus išbandykite po vieną asmeninę treniruotę - taip susidarysite įvaizdį ir bendrą vaizdą apie jūsų specialistą.

Sėkmingų trenerio ir kliento santykių palaikymas

Suradus jums tinkamą asmeninį trenerį, svarbu palaikyti sėkmingus trenerio ir kliento santykius. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės jums tai padaryti:

Aiškių tikslų ir lūkesčių nustatymas

Pirmasis žingsnis siekiant palaikyti sėkmingus trenerio ir kliento santykius - nustatyti aiškius tikslus ir lūkesčius. Kartu su treneriu sudarykite individualų treniruočių planą, pritaikytą jūsų konkretiems poreikiams ir tikslams.

Reguliarus bendravimas ir grįžtamasis ryšys

Reguliarus bendravimas ir grįžtamasis ryšys yra labai svarbūs norint palaikyti sėkmingus trenerio ir kliento santykius. Būtinai praneškite treneriui apie bet kokius rūpimus klausimus, pažangos naujienas ar tikslų pakeitimus. Treneris taip pat turėtų reguliariai teikti jums grįžtamąją informaciją apie jūsų pažangą ir prireikus koreguoti treniruočių planą. Klauskite bet kokios svarbios informacijos, kuri reikalinga būtų ir asmeniniame gyvenime.

Laikykitės tikslo ir atsiskaitykite vienas kitam

Kitas svarbus sėkmingų trenerio ir kliento santykių aspektas - laikytis užsibrėžto tikslo ir atsiskaityti vienas kitam. Treneris turėtų jus motyvuoti ir padrąsinti, bet kartu ir atsiskaityti už jūsų tikslus ir pažangą.

Nuolatinis tikslų vertinimas ir koregavimas

Toliau dirbant su asmeniniu treneriu svarbu iš naujo įvertinti ir prireikus koreguoti savo tikslus. Reguliarūs apsilankymai pas trenerį padės jums neatsilikti ir atlikti reikiamus treniruočių plano pakeitimus.

Apibendrinimas apie asmeninio trenerio pasirinkimą

Asmeninio trenerio pasirinkimas yra svarbus sprendimas, galintis turėti didelę įtaką jūsų sveikatingumo kelionėje. Atsižvelgdami į tokius veiksnius, kaip sertifikatai ir kvalifikacija, patirtis, specializacija, bendravimas ir asmenybė, kaina ir prieinamumas, galite rasti jums tinkamą asmeninį trenerį. O palaikydami sėkmingus trenerio ir kliento santykius, reguliariai bendraudami, laikydamiesi užsibrėžto tikslo ir nuolat iš naujo vertindami bei koreguodami tikslus, galite pasiekti savo sporto tikslus ir pagerinti bendrą sveikatą bei savijautą. Atminkite, kad geras asmeninis treneris bus partneris jūsų sveikatingumo kelionėje, todėl būtinai pasirinkite tinkamą!